Вітаю Вас Гість | RSS

П`ятниця, 19.04.2024, 14:52



Меню сайту
Розкажіть про сайт друзям:
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Наші партнери:
PEGAS Touristik

Наша кнопка:

ЗТБ


Геологія каньйону Дністра


      Подністров’я характерне складною геологічною будовою. Сім надзаплавних терас є результатом тривалого творення дивовижної краси каньйону. У нижній частині  Дністровського каньйону відслонюються силурійські і девонські (віком понад 400 млн. років), а вище – крейдові (понад 120 млн. років) і неогенові відклади. Місцями відклади утворені четвертинними лесами і лесовидними суглинками.

      Перша половина Дністровського каньйону  улюблена для туристів, що сплавляються Дністром, протяжністю маршруту приблизно до Заліщик, позначена десятками метрів товщі червоних нижньодевонських пісковиків, аргілітів та алевролітів, які сходять до Дністра стрімкими схилами. Їх перекривають відклади крейдового та юрського періодів. Друга частина Дністровського каньйону теж цікавою є для наших туристів, що сплавляються річкою Дністер тут вони зможуть подорожувати в часі і побачити що у геологічному відношенні складена переважно сірими та зеленкуватими нижньодевонськими аргілітами, а нижче за течією відкриваються надзвичайно мальовничі скельні відслонення силурійського періоду. Унікальними не лише в Україні, а й у світі є скелі в селах Дністрове, Дзвенигород, Трубчин, які ми пройдемо під час сплаву річкою Дністер.

     Під час сплаву річкою Дністер ми зможемо побачити на власні очі сліди крейдового періоду є моховатко-голкошкірі вапняки і пісковики зі скам’янілими рештками та відбитками черепашок молюсків, голками морських їжаків, скелетами моховаток, коралами та зубами прадавніх риб. Скріплені між собою ще в давнину, ці органічні рештки та осадові породи утворюють окремі території нагромадження велетенських кам’яних брил, що нависають над каньйоном Дністра і в околиці (села Касперівці, Більче-Золоте (під час сплаву річкою Серет), Добрівляни, Городниця(під час сплаву річкою Дністер)).      Унікальними утвореннями Подністров’я є травертини, кілька десятків яких виступають у вигляді скель, що химерними формами нависають над стрімкими схилами каньйонів. Більшість з них мають природні порожнини і тріщини, знаходяться у важкодоступних місцях поряд з джерелами.

      Корисні копалини представлені переважно будівельним каменем (пісковиками і вапняками) та гіпсами. Інше застосування мають доломіти, які добувають у кар’єрі села Коржова і використовують в якості вогнетривкого матеріалу для обкладення доменних печей, виготовлення скла для електричних ламп та іншого. Виявлені у кількох місцях, але не мають промислового значення, фосфорити і мідні руди.

      Геологічні відслонення Подністров’я дають можливість поглянути на земну історію віком у сотні мільйонів років, дивують своєю величчю та красою, є чи не найбільшою окрасою цього регіону і вся ця подорож у часі під час наших турів, сплавів річкою Дністер, Серет.