Вітаю Вас Гість | RSS

Неділя, 22.12.2024, 11:26



Меню сайту
Розкажіть про сайт друзям:
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0




Наші партнери:
PEGAS Touristik

Наша кнопка:

ЗТБ


Клімат Подністров’я


      Специфічний клімат каньйону річки Дністер помітили ще на початку ХХ століття, про що було написано у різних книжкових і газетних статтях на господарську і туристичну тематику. Тоді ж відзначено цікавий факт щодо Заліщик, Борщева і прилеглих територій: дерева зацвітають тут раніше, а врожай помідорів, огірків, капусти тутешні жителі починають збирати на два тижні швидше, ніж ті, хто вирощує цю городину всього за сто кілометрів звідси. Зима у каньйоні така ж, як і в сусідніх районах та областях, проте сніг довго не лежить, а окремі схили з південною експозицією, як наприклад в урочищі Червоне, не затримують сніг довше, ніж на день-два. Зовсім інші тут весна-літо-осінь. Особливістю формування локального клімату у Подністров’ї є хороша циркуляція повітря, тому тут значно рідше скупчуються хмари. Ще з ранньої весни схили каньйону добре прогріваються, нахили його стін та відкриті скельні ділянки акумулюють та надовго затримують сонячне тепло. Влітку досить спекотно, часто бувають посухи, дощі переважно грозові і тривають недовго, а затяжні – велика рідкість.

      Від середини весни весь Дністровський каньйон «вибухає» білими плямами цвіту, початком масового пробудження зелені та витанням у повітрі чудових запахів. Влітку насичений зелений колір повністю одягає схили каньйону та наповнює запахами всю долину лісу і різнотрав’я. Особливим та різнобарвним є осінній каньйон з теплими днями і прохолодними ночами.

      Характерним для клімату Дністровського каньйону є поступове збільшення його континентальності із північного заходу на південний схід, що виражається у збільшенні амплітуди температур та зменшенні середньорічної кількості опадів.

      Клімат суттєво впливає на господарство і культуру населення цього регіону, його рослинний і тваринний світ.

      Специфічний клімат каньйону Дністра помітили ще на початку ХХ століття, про що було написано у різних книжкових і газетних статтях на господарську і туристичну тематику. Тоді ж відзначено цікавий факт щодо Заліщик, Борщева і прилеглих територій: дерева зацвітають тут раніше, а врожай помідорів, огірків, капусти тутешні жителі починають збирати на два тижні швидше, ніж ті, хто вирощує цю городину всього за сто кілометрів звідси. Зима у каньйоні така ж, як і в сусідніх районах та областях, проте сніг довго не лежить, а окремі схили з південною експозицією, як наприклад в урочищі Червоне, не затримують сніг довше, ніж на день-два. Зовсім інші тут весна-літо-осінь. Особливістю формування локального клімату у Подністров’ї є хороша циркуляція повітря, тому тут значно рідше скупчуються хмари. Ще з ранньої весни схили каньйону добре прогріваються, нахили його стін та відкриті скельні ділянки акумулюють та надовго затримують сонячне тепло. Влітку досить спекотно, часто бувають посухи, дощі переважно грозові і тривають недовго, а затяжні – велика рідкість.

      Від середини весни весь каньйон «вибухає» білими плямами цвіту, початком масового пробудження зелені та витанням у повітрі чудових запахів. Влітку насичений зелений колір повністю одягає схили каньйону та наповнює запахами всю долину лісу і різнотрав’я. Особливим та різнобарвним є осінній каньйон з теплими днями і прохолодними ночами.

      Характерним для клімату Дністровського каньйону є поступове збільшення його континентальності із північного заходу на південний схід, що виражається у збільшенні амплітуди температур та зменшенні середньорічної кількості опадів.

      Клімат суттєво впливає на господарство і культуру населення цього регіону, його рослинний і тваринний світ. Тому крім всіх перелічених переваг клімат Дністровського каньйону  позитивно впливає і  на розвиток активного туризму, сплави річкою Дністер на катамаранах, каноє, байдарках, плотах тощо.