Вітаю Вас Гість | RSS

Понеділок, 06.05.2024, 10:04



Меню сайту
Розкажіть про сайт друзям:
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Наші партнери:
PEGAS Touristik

Наша кнопка:

ЗТБ


Комарики Дзюбрики!


Комарі – істоти, які набридають всім, на  сплавах ми не будемо винятком. Їх буває не багато, але вони голодні тому намагатимуться  інколи нас вкусити, особливо самки комарів ненаситні «добре хочуть  попити нашої крові» а  комарики самці більш дружелюбні і харчуються нектаром. Укуси не загрозливі та є не приємними і можуть занести збудники різних хвороб. Беріть  з собою перевірені засоби захисту а якщо  забули чи засіб захищений то можете прислухатись до порад:

 Комарі не люблять запахів гвоздики та анісу. Аптечні нашатирні і валеріанові краплі не подобаються жадібним комахам. Відлякуючим засобом від комарів є дим багаття. Жменю коріння пирію закип’ятити 3 рази в 1,5 літри води і цим розчином вмиватися.

 Найбільше комарів сідає на спітнілу шкіру, ніж на чисту і суху. “Улюблений” колір комарів – блакитний. Проти укусу комарів ефективний лимонний сік. Ним потрібно натерти відкриті місця тіла чи обличчя. На покусані місця можна прикласти компрес з натертої картоплі. Можна використати рожевий розчин марганцівки, одеколону, листя м’яти, черемухи. Сверблячку від укусів комарів можна заспокоїти розчином питної соди – половина чайної ложки на склянку води. Допоможе від укусів комарів і борний спирт, місце укусу можна змазати соком свіжої кропиви, або прикласти подорожник, попередньо видушивши сік.

 До 30-40 мл будь-якого одекалону додати 5-10 крапель гвоздичної або анісової олії чи валеріанових капель. Захисна дія триває до 1 год. Якщо немає гвоздичної олії, можна використати відвар гвоздики, для цього 5 г гвоздики кип’ятять 15 хв. У склянці води, а потім 5-10 крапель відвару додають до 40- 50 мл одеколону.

 До 30 г дитячого крему додати 5 крапель анісової або гвоздичної, лавандової або м’ятної ( можна ялицевої) олії.

 До 30 мл тройного одеколону додати 10-15 крапель однієї з вищезгаданих олій.

 5 г листя екваліпту чи 10 г ромашки кип’ятрити на водяній бані 15 хв. Коли охолоне, розвести 1:1 в закритому посуді.

 В’єтнамський бальзам наполовину розмішують з кремом ( «Зірочка» вввжається алергеном).

 Щоб комарі і мошки не залітали в намет, можна помістити трохи камфпри. ЇЇ випари вілякують комарів.

 Щоб не кусали оси і бджоли можна нанести будь-який одекалон , у який додають трохи м’ятної олії або м’ятних крапель ( 5-10 крапель на 40-50 мл одекалону).ю Цей засіб діє 1 год.

 Біль від укусу ос і бджіл знімають настійкою календули, а також соком кульбаби, чистотілу. Зелена цибуля-порей знімає біль від укусів бджоли, гедзя, якщо потерти нею покусані місця. Проти бджолиного укусу є такий народний засіб: свіжі листочки петрушки, потрібно розім’яти руками і прикласти до місця укусу. На місце укусу бджоли прикладіть холодний металевий предмет – лезо ножа, наприклад. Пухлини не буде. До місця укусу прикладають кусочок цукру. Якщо потерти тіло мелісою, то не кусатимуть бджоли. До місця укусу бджоли, оси прикладають рушник змочений в холодній воді. За укусів мурашок, ос, шершнів для місцевого лікування застосовують примочки з 9 % розчином оцту. Якщо вкусила бджола чи оса то перш за все треба вийняти жало, а потім ужалене місце потерти зубчиком часнику, чи змазати сумішю солі і меду. Також при цих укусах використовують ріпчасту цибулю, розрізану навпіл – прикладати до місця укусу, розтерті листя м’яти перцевої, кульбаби, настій гіркого полину (1:10), квіти розтерті пижма, свіжий сік квітів колендули. Індійський рецепт: потрібно пожувати часник, потім прикласти масу до місця укусу і перев’язати. Тримати до 20 хвилин. В даному випадку цілющі властивості часнику доповнюють цілющі властивості слюни людини. Місце укусу бюжоли чи оси можна промити 3-4 рази слабким розчином ультрамаринової синьки.

 Укуси ос, бджіл, шершнів і джмелів можуть людям з алергічною реакцією викликати анафілактичний шок. А самка випиває крові вдвічі більше від своєї ваги, пролітаючи в пошуках жертви до 20 км.