Тривалiсть: 1день.
Основний маршрут: Заліщики - Синьків (26км).
Дана пропозиція гарно підходить туристам, які відпочивають веселими компаніями в урочищі Червоне або в м. Заліщики зупинились в готелі або просто в гостях у друзів та бажають ознайомитись з Дністровським каньйоном та гарно, різнобарвно прикрасити свій відпочинок. Дані тури можуть проводитись у будь-який зручний для Вас день, попередньо узгодивши всі необхідні питання також кожен турист може окремо виявляти бажання та долучатись до не повністю набраних груп.
Схема маршруту – Урочище Червоне або м. Заліщики→ Добрівляни→Репужинці → Кулівці→Городок→ Василів→Виноградне→Дорошивці → Зозулинці→Синьків →трансфер до місця збору групи.
Прибуваємо на місце початку нашої мандрівки яку варто почати рано в 09.30
Приїзд на місце початку нашого сплаву: знайомимось з інструктором, переодягаємось у зручний одяг рекомендований для сплаву, проходимо інструктаж, відвідуємо кущики, пакуємо свої речі, щоб не повипадали у воду та заходимо на річку, щоб на практичних заняттях по сплаву на катамарані закріпити теоретичні знання, які отримали від інструктора. Зносимо катамаран на ворду і повний в перед. Невдовзі ми залишаємо позаду місто Заліщики та наближаємось до барж, які діють та углибляють русло річки. Наближаємось до села Добрівляни, бачимо шеренги теплиць, тут люди займаються вирощуванням помідор, огірків та інших овочевих культур адже саме село розташоване у глибокій долині в якій сформувався теплий, сприятливий для ранніх овочів клімат, і тому недарма у міжвоєнний період лівобережна частина Придністров’я носила претензійну назву польських субтропіків. Також Дністер дарує людям гарний будівельний матеріал, як піщано-гравійну суміш до якої додати трішки води та цементу і отримуємо чудовий бетон для фундаментів та інших будівельних робіт. В кінці села є заказник в якому раніше розміщувався табір та був зруйнований у часи перехідного періоду. Саме місце чудове і раніше шанувалося відпочивальниками. Поруч на вершині гори є улюблене місце дельтапланеристів. А на правому пологому буковинському березі - ліси відступають до с.Репуженці, яке розміщене на горі. Це давня рекреаційна зона, з численними літніми дитячими та молодіжними таборами відпочинку, пляжами. З’являються видовжені острови, їх варто обходити зліва. Під час нересту на оточуючих мілинах відбувається масовий нерест риб, тому острови разом з прилеглими ділянками ріки взяті під охорону в якості іхтіологічного заказника “Репуженські острови”. Нижче впадіння невеличкого правого притока можна зупинитись на перепочинок й оглянути мис, де знайдені рештки жител давніх слов’ян. Взагалі, все Подністров’я можна вважати суцільним археологічним музеєм під відкритим небом. Ледь не на кожному кроці натралляєш на стародавні поселення різних часів, а в деяких зручних для проживання місцях археологами досліджені багатошарові стоянки.
Далі похилий берег переходить у височінь. На крутосхилі правого берега височіють золоті купола Кулівського чоловічого монастиря. Невдовзі долина розширюється і зліва, за селом Городок у Дністер вливається один з найдовших лівих приток р.Серет. Пропливаємо притоку Дністра річку Серет. Чалимо та обідаємо, купаємось та вирушаємо далі. Річка Серет живить своїми водами Дністер. Відчаливши від с. Городок проходимо по Дністрі, знову ж таки зустрічаємо галицькі села, що розташовані вздовж річки Дністер. Це ті ж села що займаються вирощуванням фруктів та овочів, але в меншій кількості. По марш туру також бачимо села Виноградне та Василів, які на протилежних берегах річки та розділені острівцем. Дністер різко повертає на схід, підмиваючи стрімкий правий берег. В урвищах відслонюються різні верстви, проте стратиграфічну цінність становлять чорні сланці нижнього силуру; з тієї причини Василівська стінка оголошена геологічною пам'яткою природи. Під урвищем в руслі ріки водою вимитий глибокий – понад 10 м – вир, де у суворі зими переховується маса риби. І з цієї причини півкілометрова ділянка русла охороняється в якості іхтіологічного заказника “Василівська вирва”. Невдовзі, за с.Виноградне, русло розділяється на дві протоки, омиваючи великий острів. Тут, навпроти села, ми інколи зупиняємось на ночівлю, не турбуючись особливо про можливі дружні, деколи настирливі берегові візити місцевих візитерів як з боку Тернопільщини, так і з боку Буковини.
В нижній частині села Дорошівці можна побачити залізобетонні форми колишнього моста, зруйнованого ще під час Першої світової війни. Навпроти, перед с.Зозулинці посеред гори можна подачити грот, в якому збудована каплиця з «живильною» водою, якою можна напитися та набрати із собою. Ця вода має багато срібла і зберігається дуже довго. Поступово обдумуючи все побачене ми рухаємось до кінцевої зупинки вибраного вами маршруту до с. Синьків.
Крім малих господарств сімейного типу Заліщанщина прославилася і великим тепличним комплексом, що у с. Синьків, Дмитра Фірташа і дане господарство Європейського типу. Також побачити саме село, яке також подає приклад для наслідування. Перед селом є острів, на якому ми зупиняємось на ночівлю під час багатоденних турів. Надалі ріка в цілому притримується східного напрямку, деколи вона то розходиться роздвоюючи русло, то сходиться в одне русло, яке оточують високі і низькі береги та це вже історія для інших ваших мандрів з нами!
Після короткої екскурсії селом ми відпочивши приводимо себе в порядок та вирушаємо до місця вашого перебування чи зручного транспортного сполучення.
^^^ Організатори туру тобто ми, залишаємо за собою право
вносити зміни у програму з огляду на обставини, які незаплановано можуть бути ^^^
Схожі тури.
Одноденні можуть формуватися спонтанно в межаж нашої мобільності верх чи вниз течії Дністра від міста Заліщики, Джуринського водоспаду на вашу забаганку коротко ознайомитись із таким видом відпочинку. Грна можливість урізноманітнити ваш відпочинок, подію чи святкування.
Правила поведінки, ТБ та поради!
Рекомендоване спорядження та речі для сплаву.
Як добратися на тур чи додому.