Вітаю Вас Гість | RSS

Вівторок, 23.04.2024, 20:49



Меню сайту
Розкажіть про сайт друзям:
Пошук
Календар
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Наші партнери:
PEGAS Touristik

Наша кнопка:

ЗТБ


Головна » 2012 » Жовтень » 15 » Пізнавальна поїздка – замками Львівщини!
21:40
Пізнавальна поїздка – замками Львівщини!
    Початок екскурсії почали із короткого ознайомлення містом адже
Львів із впевненістю можна назвати туристичною столицею України. Архітектурні пам’ятки Львова, їх своєрідна краса - особливі не лише в нашому, але й у світовому мистецтві. Що дня місто вітає тисячі туристів з різних куточків світу. Наступним нашим екскурсійним об’єктом став Олеський замок. Вже по дорозі учні бачили камерний замок з могутніми мурами — колишній замок польської корони. Виник він як давньоруське укріплення, а на початку XVII століття став резиденцією польських магнатів. Тут народились майбутні королі Польщі Ян III Собеський та Михайло Корибут Вишневецький. В середині замку школярі оглянули картинну галерею та ознайомились з великою колекцією старожитностей, з колекцією дерев’яної скульптури, а також портретів XVI—XVII століть. В замку зберігаються дерев’яні скульптури загадкового майстра Пінзеля, роботи якого відносяться до візантійської школи. На думку фахівців, його твори за майстерністю суперничають із роботами Мікеланджело. Після екскурсії замком ми вирушили до наступного Підгорецького замку який був
оборонним комплексом виконання якого є зразоком поєднання імпозантного палацу з бастіонними укріпленнями і свого часу вважався одним із кращих палацово-замкових комплексів Європи. Він має форму квадрата, сторона якого дорівнює приблизно 100 метрам. На кутах розташовані п’ятикутні бастіони. До приходу в Галичину радянської влади замок почергово належав відомим польським родинам. Не раз там бували і європейські монархи: польські королі Владислав IV і Ян Собєський, австрійський цісар Франц-Йозеф І та німецький кайзер Вільгельм.
Останнім пунктом нашої одноденної подорожі став Золочівський замок 16-17 століття. Твердиня представляє неоголландський тип оборонних споруд і належить до пам'яток типу «palazzo in fortezzo», тобто поєднує функції оборони і житла. За свою довгу історію замок встиг побувати і королівською резиденцією, і панською садибою, і в’язницею, і навіть навчальним закладом. Архітектурний ансамбль замку включає в себе так звані Великий житловий і Китайський палаци та надбрамну вежу. Саме у Великому палаці під час нечастих відвідин Золочева мешкала польська королівська родина. Неабияку цікавість наших Заліщан викликала вкритою невідомими письменами таємничі камені, знайдені в одному з навколишніх сіл та перенесені до замку у 19 столітті. Говорять, що ці брили свого часу належали усюдисущим тамплієрам, а висічений на камінюках тайнопис так досі нікому й не вдалося дешифрувати…
      Наша одноденна мандрівка за короткий час дала можливість отримати максимум вражень та емоцій. Втомленими но задоволеними повечерявши ми повернулись додому. Хочу подякувати учням, педагогічному колективові та Хребтак Любов Миколаївні директору Спеціалізованої школи I-III ступенів за те що є активними і пізнають історію рідного краю через мандрівки визначними місцями якими так багата наша Батьківщина. 
Переглядів: 723 | Додав: shef | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]