Вітаю Вас Гість | RSS

Неділя, 22.12.2024, 11:35



Меню сайту
Розкажіть про сайт друзям:
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Наші партнери:
PEGAS Touristik

Наша кнопка:

ЗТБ


Тріо Дністер: Устечко – Печорна – ур. Криве – Синьків


 

Маршрут: Устечко – Печорна – ур. Криве – Синьків (57км).

Свою мандрівку для даного туру ми починаємо із міста Заліщики для економії ваших коштів зручно добиратися поїздом Київ-Рахівв. Вигідно і практично ви ніч переспали і день використовуєте з користю. Даний рейс зручно підходить для сплаву «ТРІО ДНІСТЕР». Відправлення з станції Київ 16:55 (виїжати в пятницю). Час прибуття в Заліщики 04:40
 

Схема маршруту - Заліщики → с. Хрещатик →Заліщики →Джуринський водоспад→ Устечко→Іване-Золоте→Передіванє→Городниця→Бабин→Зелений Гай →Печорна → Кострижівка → Заліщики → Добрівляни → ур. Криве → Репужинці → Городок →Василів → Виноградне→Дорошівці→ Зозулинці→Синьків →Заліщики. 

Місце збору групи м. Заліщики. Якщо це субота то після знайомства з групою буде час для екскурсії базаром на якомі місцеві жителі продають свіженьку городовину та овочі з власних теплиць. Далі їдемо на оглядову екскурсію панорами міста Заліщики. Також коротко по місту екскурсія та сніданок після якого переїзд до Джуринського водоспаду в якому купаємось, відпочиваємо насолоджуємось красою урочища. Оглядаємо замок, костел та вирушаємо до с. Устечко де і починається наша мандрівка Дністром. Прходимо інструктаж після знайомства з інструкторами. Також ознайомлюємось з правилами поведінки на воді, переодягаємось у зручний одяг для сплаву, пакуємо речі та вирушаємо у мандрівку. Невдовзі ми проходитимемо під мостом, який найвищий похилий міс твін з’єднує Тернопільську та Івано-Франківську області.

   День 1. Устечко-Печорна.

Враження чудові, трішки адреналіну отримали та відчули себе справжніми покорителями водної стихії прямуємо далі. Отримавши вже певний досвід у керуванні катамараном ми наближаємось до декількох порогів, подолання яких обов’язково порадує Вас, зробимо багато фото та прямуємо далі. На нашому шляху по лівій стороні підпливаємо до с. Іване-Золоте яке славилося колись своїм тепличним господарством. В селі до тепер ще жителі займаються важкою роботою у теплиці. В кінці села є гарні водоспади, до яких причалимо перепочити та попити водички. Милуючись красою каньйону ми пройдемо с. Городниця яка розташована на мальовничому правому березі і піднімається широкими луками а в кінці якого знову відкриваються понад стометрові скельні відслонення. Далі ми пересікаємо межу обласних кордонів та причалимо біля с. Бабин вже Чернівецької області. Покупатися, поблизу потічок, вздовж якого берега, вкриті невеликим лісом. Тут, на височенних гілках звила гнізда ціла колонія сірих чапель – рідкісних птахів, і тому 13,5 гектарів виділені під орнітологічний заказник “Дністровський”. Далі пропливаючи село з красивою назвою Зелений Гай ми наближаємось до острова який проходимо з правої сторони.Течія швидка і дуже глибоко, улюблене місце рибалок. Чалимо за селом та готуємось до вечері. (варіант ночівлі у готелі 2-х, місний номер + 200 грн. до вартості туру). Відпочиваємо, палимо ватру, розбиваємо намети, купаємось.

День 2. Печорна - ур. Криве.

Ранок 08.00 починається з походу до каплички та купання. Сніданок та готуємось до продовження мандрівки. Вниз течією тягнеться с. Кострижівка яке було промисловим поселенням, раніше діяв цукровий завод та комбінат будівельних матеріалів. Великі масштаби виробництва залишились і до сьогодення. Проходимо далі та бачимо як Дністер використовують для паромної переправи та наближаємось до залізнодорожного моста, який проходимо тримаючись правої сторони. Міст з металевої конструкції, чудово проглядається та зачаровує. Раніше перед мостом був пляж для Польської знаті а даним мостом проходив потяг із Варшави до Заліщик. Під час війни міст зруйнували а також з мостом пов’язані і трагічні спогади, на ньому підірвали 2 вагони політичних в’язнів.

Від залізничного моста пропливаємо правим стрімким берегом, де відслонюються різноманітні за забарвленням шаруваті відклади різного віку – від силуру до неогену. Найбільшу цінність становлять тонкоплитчасті жовтуваті та червонуваті відклади верхнього силуру – нижнього девону. Вони багаті на рештки організмів і найбільш повно передають процес поступового виходу органічного життя з океану на сушу. Завдяки цьому вони є зразковими і взяті під охорону держави як заповідне урочище “Хрещатинсько – Звенячинська стінка”. З ущелини в суцільній кам’янистій стіні по правому березі якось раптово виростає автодорожній міст траси Львів – Тернопіль – Чернівці, який, у свій час, був прикрашений круглим будиночком ресторану “Буковина” на скелі (в народі названий «Жаба»), а тепер залишилися тільки розвалини. Зліва продовжується місто Заліщики, яке з трьох сторін омите річкою. Пропливаючи далі ми наближаємось до села Добрівляни, бачимо шеренги теплиць, тут люди займаються вирощуванням помідор, огірків та інших овочевих культур адже саме село розташоване у глибокій долині в якій сформувався теплий, сприятливий для ранніх овочів клімат, і тому недарма у міжвоєнний період лівобережна частина Придністров’я носила претензійну назву польських субтропіків. Також Дністер дарує людям гарний будівельний матеріал, як піщано-гравійну суміш до якої додати трішки води та цементу і отримуємо чудовий бетон для фундаментів та інших будівельних робіт. В кінці села є заказник в якому раніше розміщувався табір та був зруйнований у часи перехідного періоду. Саме місце чудове і раніше шанувалося відпочивальниками. Поруч на вершині гори є улюблене місце дельтапланеристів. Чалимо і розбиваємо наметове містечко. При бажані при попередньому погоджені можна переночувати у готелі (+ 250 грн. до вартості туру). Також при бажанні можна відвідати магазин.

День 3. ур. Криве - Синьків.

Зранку поснідавши ми пакуємо речі та вирушаємо далі течією та пропливаємо село, що на правому пологому буковинському березі - ліси відступають до с.Репуженці, яке розміщене на горі. Це давня рекреаційна зона, з численними літніми дитячими та молодіжними таборами відпочинку, пляжами. З’являються видовжені острови, їх варто обходити зліва. Під час нересту на оточуючих мілинах відбувається масовий нерест риб, тому острови разом з прилеглими ділянками ріки взяті під охорону в якості іхтіологічного заказника “Репуженські острови”. Нижче впадіння невеличкого правого притока можна зупинитись на перепочинок й оглянути мис, де знайдені рештки жител давніх слов’ян. Взагалі, все Подністров’я можна вважати суцільним археологічним музеєм під відкритим небом. Ледь не на кожному кроці натралляєш на стародавні поселення різних часів, а в деяких зручних для проживання місцях археологами досліджені багатошарові стоянки.

Далі похилий берег переходить у височінь. На крутосхилі правого берега височіють золоті купола Кулівського чоловічого монастиря. Невдовзі долина розширюється і зліва, за селом Городок у Дністер вливається один з найдовших лівих приток р.Серет. Тут місце тимчасової зупинки, річка Серет живить своїми водами Дністер. Відчаливши від с. Городок проходимо по Дністрі, знову ж таки зустрічаємо галицькі села, що розташовані вздовж річки Дністер. Це ті ж села що займаються вирощуванням фруктів та овочів, але в меншій кількості. По маршруту проопливаємо села Виноградне та Василів, які на протилежних берегах річки та розділені острівцем. Дністер різко повертає на схід, підмиваючи стрімкий правий берег. В урвищах відслонюються різні верстви, проте стратиграфічну цінність становлять чорні сланці нижнього силуру; з тієї причини Василівська стінка оголошена геологічною пам'яткою природи. Під урвищем в руслі ріки водою вимитий глибокий – понад 10 м – вир, де у суворі зими переховується маса риби. І з цієї причини півкілометрова ділянка русла охороняється в якості іхтіологічного заказника “Василівська вирва”. Невдовзі, за с.Виноградне, русло розділяється на дві протоки, омиваючи великий острів. Тут, навпроти села, ми інколи зупиняємось на ночівлю, не турбуючись особливо про можливі дружні, деколи настирливі берегові візити місцевих візитерів як з боку Тернопільщини, так і з боку Буковини.

В нижній частині села Дорошівці можна побачити залізобетонні форми колишнього моста, зруйнованого ще під час Першої світової війни. Навпроти, перед с.Зозулинці посеред гори можна подачити грот, в якому збудована каплиця з «живильною» водою, якою можна напитися та набрати із собою. Ця вода має багато срібла і зберігається дуже довго. Поступово обдумуючи все побачене ми рухаємось до кінцевої зупинки вибраного вами маршруту до с. Синьків.

Крім малих господарств сімейного типу Заліщанщина прославилася і великим тепличним комплексом, що у с. Синьків, Дмитра Фірташа і дане господарство Європейського типу. Також побачити саме село, яке також подає приклад для наслідування. Перед селом є острів, на якому ми зупиняємось на ночівлю під час багатоденних турів. Надалі ріка в цілому притримується східного напрямку, деколи вона то розходиться роздвоюючи русло, то сходиться в одне русло, яке оточують високі і низькі береги та це вже історія для інших ваших мандрів з нами!

Після короткої екскурсії селом ми відпочивши приводимо себе в порядок та вирушаємо до м. Заліщики де чекатимемо на потяг та згадувати мандрівку ласуючи смачними помідорками.
 

^^^ Організатори туру тобто ми, залишаємо за собою право

вносити зміни у програму з огляду на обставини, які не заплановано можуть бути ^^^

Ціна туру:

Схожі тури.

Берем'яни - Устечко - Івне-Золоте - Городок. 

омарики Дзюбрики!

Харчування.

 Правила поведінки, ТБ та поради!

Рекомендоване спорядження та речі для сплаву.

Як добратися на тур чи додому.

Графік запланованих турів! 

Одноденні.

Дводенні.

Чотириденні.

Водний похід.

Корпоративний відпочинок.

Корисна інформація!

Приєднуйтесь до нас.