Тривалiсть: 2 дні/1 ніч
Устечко-Городок (45км)
Схема маршруту:
Устечко(старт)→Іване-Золоте→Передіванє→Городниця→Бабин→Зелений Гай →Печорна→Кострижівка→Заліщики→ Добрівляни→Репужинці →Кулівці→Городок(закінчення туру, повернення до м. Заліщики на ж/д вокзал).
День 1. Устечко-Бабин (20км)
Місце збору групи: м. Заліщики, залізничний вокзал.
Зручно добиратися поїздом Київ - Рахів. Даний рейс зручно підходить для сплаву «Тур вихідного дня». Ми зустрічаємо всіх учасників сплаву на Ж/Д вокзалі. Знайоммимось з учасниками туру. Переїзд до панорамного огляду міста Заліщики. Відвідуємо парк в м. Заліщики. Прямуємо до туристичної перлини нашої країни, урочища Червоне в якому найбільший рівнинний водоспад висотою 16метрів в якому можна покупатись та отримати чудовий гідромасаж. Оглядаємо руїни Червоногородського замку, костелу та прямуємо до водоспаду Дівочі сльози, який Вас зачарує та переходимо на берег Дністра в с. Устечко до якого 6 км трохи берегом Джурина та вузькими викладеними з каменю вуличками села. Перекус та готуємось до сплаву. Слухаємо поради інструктора, проходимо інструктаж, пакуємо речі, налаштовуємось на мандрівку та вперед. Маємо обмаль часу, щоб засвоїти теорію керування катамараном та діяти як одна командна, синхронно веслуючи та керувати плавзасобом адже за 1.5км будемо проходити під автомобільним мостом, який найвищий похилий міст, який з’єднує Тернопільську та Івано-Франківську області.
Враження чудові, трішки адреналіну отримали та відчули себе справжніми покорителями водної стихії прямуємо далі. Отримавши вже певний досвід у керуванні катамараном ми наближаємось до декількох порогів, подолання яких обов’язково порадує Вас, зробимо багато фото та прямуємо далі. На нашому шляху по лівій стороні підпливаємо до с. Іване-Золоте яке славилося колись своїм тепличним господарством. В селі до тепер ще жителі займаються важкою роботою у теплиці. В кінці села є гарні водоспади, до яких причалимо перепочити та попити водички. Милуючись красою каньйону ми пройдемо с. Городниця яка розташована на мальовничому правому березі і піднімається широкими луками а в кінці якого знову відкриваються понад стометрові скельні відслонення. Далі ми пересікаємо межу обласних кордонів та причалимо біля с. Бабин вже Чернівецької області. Поблизу потічок, вздовж якого берега, вкриті невеликим лісом. Тут, на височенних гілках звила гнізда ціла колонія сірих чапель – рідкісних птахів, і тому 13,5 гектарів виділені під орнітологічний заказник “Дністровський”. Чалимо та розбиваємо наметове містечко, готуємось до вечері та відпочиваємо насолоджуючись природою.
День 2. Бабин – Городок (25км)
Ранок чудовий, свіже повітря , ранкова роса, спів пташок, проміння сонця та процес приготуваня сніданку зробить його не забутнім. Пакуємо речі, сушимо намети та спальники, мастимось кремом і вирушаємо далі. Через декілька хвилин ми проходитимемо острів навпроти села Печорна. Раніше місце за островом було місцем розвороту прогулянкового катеру. Мандруємо далі та по лівій стороні проглядається церква міста Заліщики, що по лівій стороні на горі. Також цікаво побачити газову трубу яка з височини спускається вниз до річки та дном переходить на іншу сторону Дністра до с. Кострижівка. Поруч гарне джерело, яке є освяченою капличкою вода смачна, мяка і багато людей ранковими пробіжками як літком так і зимою прибігають сюди облитись водичкою, можете і ви спробувати. Вниз течією тягнеться с. Кострижівка яке було промисловим поселенням, раніше діяв цукровий завод та комбінат будівельних матеріалів. Великі масштаби виробництва залишились і до сьогодення. Проходимо далі та бачимо як Дністер використовують для паромної переправи та наближаємось до залізнодорожного моста, який проходимо тримаючись правої сторони. Міст з металевої конструкції, чудово проглядається та зачаровує. Раніше перед мостом був пляж для Польської знаті а даним мостом проходив потяг із Варшави до Заліщик. Під час війни міст зруйнували а також з мостом пов’язані і трагічні спогади, на ньому підірвали 2 вагони політичних в’язнів.
Від залізничного моста пропливаємо правим стрімким берегом, де відслонюються різноманітні за забарвленням шаруваті відклади різного віку – від силуру до неогену. Найбільшу цінність становлять тонкоплитчасті жовтуваті та червонуваті відклади верхнього силуру – нижнього девону. Вони багаті на рештки організмів і найбільш повно передають процес поступового виходу органічного життя з океану на сушу. Завдяки цьому вони є зразковими і взяті під охорону держави як заповідне урочище “Хрещатинсько – Звенячинська стінка”. З ущелини в суцільній кам’янистій стіні по правому березі якось раптово виростає автодорожній міст траси Львів – Тернопіль – Чернівці, який, у свій час, був прикрашений круглим будиночком ресторану “Буковина” на скелі (в народі названий «Жаба»), а тепер залишилися тільки розвалини. Зліва продовжується місто Заліщики, яке з трьох сторін омите річкою. Пропливаючи далі ми наближаємось до села Добрівляни, бачимо шеренги теплиць, тут люди займаються вирощуванням помідор, огірків та інших овочевих культур адже саме село розташоване у глибокій долині в якій сформувався теплий, сприятливий для ранніх овочів клімат, і тому недарма у міжвоєнний період лівобережна частина Придністров’я носила претензійну назву польських субтропіків. Також Дністер дарує людям гарний будівельний матеріал, як піщано-гравійну суміш до якої додати трішки води та цементу і отримуємо чудовий бетон для фундаментів та інших будівельних робіт. В кінці села є заказник в якому раніше розміщувався табір та був зруйнований у часи перехідного періоду. Саме місце чудове і раніше шанувалося відпочивальниками. Поруч на вершині гори є улюблене місце дельтапланеристів. А на правому пологому буковинському березі - ліси відступають до с.Репуженці, яке розміщене на горі. Це давня рекреаційна зона, з численними літніми дитячими та молодіжними таборами відпочинку, пляжами. З’являються видовжені острови, їх варто обходити зліва. Під час нересту на оточуючих мілинах відбувається масовий нерест риб, тому острови разом з прилеглими ділянками ріки взяті під охорону в якості іхтіологічного заказника “Репуженські острови”. Нижче впадіння невеличкого правого притока можна зупинитись на перепочинок й оглянути мис, де знайдені рештки жител давніх слов’ян. Взагалі, все Подністров’я можна вважати суцільним археологічним музеєм під відкритим небом. Ледь не на кожному кроці натралляєш на стародавні поселення різних часів, а в деяких зручних для проживання місцях археологами досліджені багатошарові стоянки.
Далі похилий берег переходить у височінь. На крутосхилі правого берега височіють золоті купола Кулівського чоловічого монастиря. Невдовзі долина розширюється і зліва, за селом Городок у Дністер вливається один з найдовших лівих приток р.Серет. Пропливаємо притоку Дністра річку Серет та чалимо. Готуємось до від’їзду на ж/д вокзал м. Заліщики. Вечеря за домовленістю в кафе.
^^^ Організатори туру тобто ми, залишаємо за собою право
вносити зміни у програму з огляду на обставини, які не заплановано можуть бути ^^^
Схожі тури:
Правила поведінки, ТБ та поради!
Рекомендоване спорядження та речі для сплаву.
Як добратися на тур чи додому.